brak oznaczenia

Szybko na szlaku: TRASA TATRZAŃSKA

DYSTANS: 8,68km  

Podejścia: łącznie = 1226m; nachylenie max = 48,0% (średnie = 16,8%) 

Zejścia: łącznie = 232m; nachylenie max = 29,4% (średnie = %)  

Nawierzchnia: ścieżka żwirowa, ścieżka z w miarę poukładanych kamieni (UWAGA: liczne stopnie i schodki, odcinkami bardzo kamienista, wystają korzenie drzew; miejscami szlak bardzo wąski - należy pamiętać o pierszeństwie idących w dół)

START: Odejście zielonego szlaku od ul. Mieczysława Karłowicza przy skrzyżowaniu z ul. Przewodników Tatrzańskich

META:  Obserwatorium meteorologiczne na Kasprowym Wierchu

Przebieg trasy:  Bystre Dolne - Nosal (1206m n.p.m.) - Kuźnice - Myślenickie Turnie (1360m n.p.m.) - Sucha Czuba (1696m n.p.m.) - Kasprowy Wierch (1987m n.p.m.; obserwatorium)

Oznaczenia: zielony szlak pieszy, standardowe znaki PTTK - trzy poziome paski długości 15 cm, biały-zielony-biały.   

Krajobraz: górski, lasy iglaste, kosodrezwina, hale i turnie; wspaniale widoki na najwyższe szczyty Tatr. Poczatkowo trasa wiedzie wzdłóż potoku Bystra.

Ciekawe miejsca: Nosal, Myślenickie Turnie, Kasprowy Wierch

UWAGA! Trasa wiedzie przez obszar Tatrzańskiego Parku Narodowego - bezwzględnie należy przestrzegać jego regulaminu. Bilet wstępu do nabycia w kasie TPN na ul. Przewodników Tatrzańskich, przy początku zielonego szlaku.

Zaloguj się, żeby dodać swój czas przejścia!

Rekordy szlaku

Ten szlak nie ma jeszcze zdjęć

Użytkownicy piszą... (Dodaj)

 1. renia

  Moja właściwa trasa to ta z czasem 1:47:18 ale należy do niej dodać 27 sek. ze względu na to, że przypadkowo zatrzymałam stoper zdejmując plecak. Czyli powinno być 1:47:45. Najłatwiej to odczytać z dokładnej godziny startu i końca, które są podane w czasie rzeczywistym. W górnej części Kasprowego leżał śnieg!

 2. ufo

  Piękna pogoda, temperatura rano około 8 stopni na dole, na kasprowym jakies 4 i troszke wiało, szlak o tej porze prawie pusty spotkalem moze 10 osob na calej trasie.

 3. justyna

  mżawka, na Nosalu ślisko, potem górą wiatr i ćmok ale całkiem przyjemnie :) NIe wiem ile wyszlo z GPSa ale z zegarka 1h.38min58sek avg 172

 4. kasiaG

  Nie wyłączyłam zegarka:( faktyczny czas na szczycie to 1:43 min,

Dodaj swoją opinię

Zaloguj się aby dodać opinię