brak oznaczenia

W poszukiwaniu znikającego rezerwatu

Typowa zaprzęgowa trasa. Jej obraz na mapie wygląda jakby maszer prowadzący swój zaprzęg robił to w stanie wskazującym na spożycie ... wiadomo czego.

Dzieje się tak kiedy szukamy jakiegoś miejsca, które czymś nas do siebie przyciąga. Na mapie wszystko jest proste. Wiemy, gdzie to miejsce jest i jak do niego się dostać. Jednak w psim zaprzęgu nic nie jest proste i oczywiste. Unikamy np. asfaltów, bo biegając po nich psy mogą obetrzeć sobie opuszki łap. Omijamy gospodarstwa i wsie, w których jest ryzyko awantury z wiejskimi psami. Często zatem musimy się cofać i szukać innej możliwości poprowadzenia drogi. Czasem też całkiem wyraźna leśna droga znika nagle bez ostrzeżenia. Wtedy albo cofamy się do poprzedniego sensownego miejsca, albo napieramy pomiędzy drzewami, albo w poprzek łąki w nadzieji, że gdzieś tam przecież musi być jakaś droga! Zazwyczaj jest.

Stąd taki, a nie iny obraz niektórych z naszych dróg. Wrzuciliśmy go tutaj specjalnie, abyście mogli zobaczyć jak niekiedy wygląda eksploracja nieznanych terenów psim zaprzęgiem :)

Ten szlak to zapis z próby dotarcia psim zaprzęgiem do rezerwatu Krzywe Koło, zwanego też Pętlą Wdy. Miejsca niezwykłego. 

Kiedy już nam się to udało, stanęliśmy na grobli, gdzie kilkanaście metrów poniżej płynie Wda. Z obydwu stron jednocześnie, ale w przeciwnych kierunkach. Jest to najwęższe miejsce pętli. Tego nie można nie zobaczyć!!

Zaloguj się, żeby dodać swój czas przejścia!

Ten szlak nie ma jeszcze zdjęć

Dodaj swoją opinię

Zaloguj się aby dodać opinię