Żabnica Skałka – Suchy Groń – Słowianka – Grochołówka – Skała – Żabnica Skałka

Naszą wycieczkę rozpoczynamy w Żabnicy Skałka, skąd wzdłuż trasy rowerowej podchodzimy łagodnie na Suchy Groń (868 m npm.), aby dalej za znakami czerwonymi dojść do Stacji Turystycznej "Słowianka". Dalej również za znakami czerwonymi, kierujemy się w stronę Abrahamowa. Po około 1,5 km, przy pierwszych zabudowaniach skręcamy w prawo w "rowerówkę" (UWAGA! BRAK OZNACZENIA PRZY SKRĘCIE). Ta droga poprowadzi nas na przełęcz pomiędzy Magurą (891 m npm.), a Skałą (946 m npm.). Tu ponownie skręcamy w prawo i granią Grochołówki (bez znaków) wędrujemy na Skałę (946 m npm.), po drodze mijając Prywatne Schronisko. Od tego miejsca prowadzą nas znaki niebieskie (regionalne), którymi ostro schodzimy do połączenia szlaków czerwonego i niebieskiego. Za chwilę znów mijamy schronisko na Słowiance. Stąd za znakami czarnymi schodzimy do Żabnicy Skałka.

Użytkownicy piszą... (Dodaj)

  1. adminkasia

    Dziękujemy za zgłoszenie trasy do moderacji. Aby uznać ją za szlak znakowany, dodaj proszę punkty na trasie, w miejscach, gdzie zmienia się kolor szlaku (typ "Rozdroże szlaków"). Jeśli nie wiesz jak, napisz na info@trail.pl.

    1. tadwol

      Zmianę kolorów znakowania opisano w tekście. Nazwy opisanych punktów trasy są zgodne z opisami waypointów umieszczonych na mapie.

Dodaj swoją opinię

Zaloguj się aby dodać opinię