Zielona trasa rowerowa Ustroń - Rybnik (odcinek z Ustronia do Jastrzębia-Zdroju)

Numer szlaku: 13Z

Nie mamy jeszcze opisu. Jeśli odwiedziłeś ten szlak, podziel się z nami opinią o nim!

Użytkownicy piszą... (Dodaj)

 1. sebleg

  Szlak ten prowadzi aż do Rybnika , na Zofiówce skręca w ulicę Gagarina , następnie prowadzi przez Świerklany , Las Królewiok , Jankowice . Niestety kwestia oznakowania obecnie pozostawia wiele do życzenia .

 2. hons

  Pełna zgoda. Przejechałem także trasę dalej, aż do Rybnika, w inny już dzień, ale ta podróż była o wiele gorsza...Fatalne oznakowanie a i także widoki o wiele gorsze, tereny poprzemysłowe oraz jazda przez miasto. Ogromny minus dla gminy Świerklany, bo właśnie tam jest zupełny brak oznakowania! Zapewne jest to związane z przebudową jaka miała miejsce na ich terenie przy budowie autostrady A1. Choć budowa się dawno zakończyła, niestety oznaczenia nie powróciły. Pierwsza tabliczka pojawia się dopiero w Jankowicach Rybnickich, na ulicy Rybnickiej, zaraz przed zabytkowym drewnianym kościołem, Sanktuarium Bożego Ciała. Odtąd aż do końca, czyli do Rybnika na Błoniach, trasa jest już bardzo dobrze oznakowana. Rybnik trasy rowerowe na swoich ziemiach bardzo dobrze oznakowuje i to jest wielki plus tego miasta. Szkoda, że inni nie biorą przykładu...

 3. sebleg

  Tylko dlaczego ten szlak nie jest widoczny w wyszukiwarce szlaków ?

 4. hons

  Nie był widoczny, gdyż nie miał statusu szlaku znakowanego. Teraz już powinien być widoczny. Polecam go i zapraszam do podzielenia się uwagami o nim:)

 5. sebleg

  Zgadza się jest już widoczny w wyszukiwarce szlaków , dobra robota hons . Jeszcze tylko jakiś opis i w ogóle będzie wypas . Dziś byłem w Kończycach wielkich , szkoda że dopiero po powrocie zauważyłem na mapie wzmiankę o tym 750 letnim dębie , mam nadzieję , że można tam podejść i nikt mnie nie pogoni :D

 6. hons

  Ten najstarszy dąb szypułkowy jest na terenie pałacu, można tam spokojnie wejść, tam nikogo niema, żadnej ochrony ani nic takiego. Może on być jednak trudny do znalezienia... Znacznie zaś łatwiejszy do odnalezienia jest "trochę" młodszy jego "brat", mający 450 lat, i znajdujący się zaraz przy drodze pomiędzy pałacem a Folwarkiem Karłowiec.

  Większość opisu jest na razie tylko w punktach na mapie, ale za jakiś czas dodam całościowy opis. Podobnie rzecz się ma drugiego szlaku, jaki zamieściłem, a mianowicie "Szlaku Zamków nad Piotrówką":http://trail.pl/szlaki/trasa-rowerowa-szlak-zamkow-nad-piotrowka-6905Szlak całkiem dobrze oznakowany, choć bardzo nierówno, czyli nieźle po stronie gminy Godów, zupełny brak oznaczeń w Czechach, zaś w gminie Zebrzydowice i Hażlach już bardzo dobrze oznaczony. Trasa łatwa i przyjemna dosyć bogata w atrakcje. Ma bardzo dobre połączenia z innymi trasami rowerowymi. Polecam przejrzeć (no i oczywiście przejechać) także tą podróż:) Pozdrawiam!

 7. hons

  Trasa została (przeze mnie) naniesiona na tę stronę:

  http://www.opencyclemap.org/

 8. hons

  Trasa została (przeze mnie) naniesiona na tę stronę:

  http://www.opencyclemap.org/

Dodaj swoją opinię

Zaloguj się aby dodać opinię