Żółty szlak z Czarnego Stawu na Skrajny Granat (przez Kozią Dolinę)

Jeden z kilku średnio-trudnych szlaków dojściowych do Orlej Perci. Spod Czarnego Stawu Gąsienicowego ruszamy niebieskim szlakiem w stronę Zawratu, ale tą trasą nie idziemy zbyt długo - zaraz skręcamy w lewo. Teraz już na sam Skrajny Granat wędrujemy żółtą percią; dość mocno pod górę, ale po wygodnych kamiennych stopniach. Wokół kosodrzewina. Szlak czasem łagodnieje. Później maszerujemy pośród skał - niekiedy pomagamy sobie rękami. W końcu dochodzimy do chyba najtrudniejszego miejsca. Musimy obejść charakterystyczną skalną grzędę. Do pomocy łańcuch. Przejście wąską dróżką ułatwia ponadto klamra. Następnie osiągamy rumowisko skalne. Podchodzimy chwilę po głazach i ostatecznie meldujemy się na grani. Szczyt na prawo.

Użytkownicy piszą... (Dodaj)

 1. johnny1232

  Widok ze szlaku na Czarny staw Gąsienicowy

  • 1517 - User reviews: johnny1232 about Żółty szlak z Czarnego Stawu na Skrajny Granat (przez Kozią Dolinę)
 2. johnny1232

  Jeden z trudniejszych odcinków szlaku na Skrajny Granat .

  • 1518 - User reviews: johnny1232 about Żółty szlak z Czarnego Stawu na Skrajny Granat (przez Kozią Dolinę)
 3. arkadiusz_dziewior

  Jest ciężko,szczególnie jak trasa z Kuźnic,z Granatów proponuję zejście żlebem Kulczyckiego,szlak zielony,w Kuźnicach po 10 godz.marszu przez dolinę Jaworzynki.Orla Perć tylko i wyłącznie przy dobrej pogodzie !!!

 4. arkadiusz_dziewior

  Tak ok.2/3 drogi od niebieskiego szlaku.

  • Tak ok.2/3 drogi od niebieskiego szlaku. - User reviews: arkadiusz_dziewior about Żółty szlak z Czarnego Stawu na Skrajny Granat (przez Kozią Dolinę)

Dodaj swoją opinię

Zaloguj się aby dodać opinię