Żółty szlak z Zatwarnicy na Rabią Skałę

Szlak z Zatwarnicy na Rabią Skałę, jeśli potraktujemy jako całość, przechodzi w ciągu roku pewnie kilka osób. Jednak jeden jego fragment jest bardzo popularny. I tak:

1) Odcinek z Zatwarnicy na Przełęcz Orłowicza - pusto i cicho nawet w szycie sezonu. Tu naprawdę spotkacie bardzo mało osób.2) Odcinek z Przełęczy Orłowicza do Wetliny (Stare Sioło) - od maja do października jeden z popularniejszych szlaków w Bieszczadach. Bodajże w 2009 roku tym odcinkiem szlaku przeszło około 70.000 osób.3) Odcinek z Wetliny na Jawornik - stosunkowo mało popularny, bo to trasa krótka i mało widokowa. Po dojściu na Jawornik można skręcić na zielony szlak, którym zejdziemy do Wetliny (koło kościoła).4) Odcinek z Jawornika na Rabią Skałę - mało popularny, bo długi i prowadzi na szlak graniczny gdzie do wyboru mamy albo powrót tą samą drogą do Wetliny, albo kontynuację w stronę góry Jasło lub w stronę Wielkiej Rawki.

Użytkownicy piszą... (Dodaj)

  1. surowy

    Faktycznie - odcinek z Wetliny na Rabią Skałę wygląda na rzadko odwiedzany. Widoków jest co prawda niewiele, ale jeśli wybrać się z Rabiej skały na zachód wzdłuż granicy to można liczyć na naprawdę świetne panoramy. Największe atuty tego odcinka to według dla mnie właśnie znikome szanse na tłok na szlaku i wspaniałe naturalne lasy bukowe.

    • Podejście na Jawornik - User reviews: surowy about Żółty szlak z Zatwarnicy na Rabią Skałę

Dodaj swoją opinię

Zaloguj się aby dodać opinię