beskidy - szlaki, przewodniki i artykuły

Niebieski szlak, Zawoja Wełcza - Jałowiec

Niebieski szlak, Zawoja Wełcza - Jałowiec

Niebieski szlak - fragment od początku w Zawoi Wełczy, na szczyt Jałowca. Na trasie zaznaczyłam punkt "Droga w budowie" - ślad był robiony w 2009 roku, więc możliwe, że droga już jest ukończona;) Koło szczytu zaczyna się ścieżka przyrodnicza, kolejne tablice informacyjne prowadzą aż na Jałowiec. Na szczycie rozległa panorama, umieszczono tu też tablicę z informacjami, jakie szczyty widać na horyzoncie. Fragment szlaku [trail=3362].

Trasa treningowa krótka: Siekierczyna

Trasa treningowa krótka: Siekierczyna

Krótka, aczkolwiek treściwa trasa z maksymalnie 50m odcinkiem asfaltowym. Z kaplicy znajdującej się w Siekierczynie dolnej kierujemy się drogą gruntową na najbliższy szczyt (Jabłoniec), następnie wbiegamy w leśną drogę, która swoimi stromiznami i zakusami prowadzi do ul. Kościuszki w Limanowej, wracamy tą samą drogą. Trasa jest krótka i umiarkowanie bezpieczna, świetna do treningów posłuszeństwa w trakcie biegania, często będziemy musieli wydawać psu komendy dotyczące kierunku biegu, zwalniania i przyspieszania.

Centrum Brennej – dookoła Brennicy

Centrum Brennej – dookoła Brennicy

Z terenu Ośrodka Wypoczynkowego Savana wychodzimy w lewo na ul. Jawornik i zmierzamy w dół biegu rzeki Brennicy w stronę centrum Brennej. Brennica pełni tu funkcje przede wszystkim rekreacyjne, to też na prawym brzegu nieopodal Jawornika znajduje się niewielki park z szeroką aleją, a na trawiastych plażach znajduje się kilka przenośnych toalet. Ulica Jawornik administracyjnie zaczyna się przy skrzyżowaniu z ul. Hołcyna, do której dociera się po chwili wyruszenia z OW Savana. W tym miejscu znajduje się most, z którego ładnie prezentuje się centrum Brennej i kościół św. Jana Chrzciciela. [...]