konno - szlaki, przewodniki i artykuły

Szlak konny Puszczy Augustowskiej

Szlak konny Puszczy Augustowskiej

Zaczyna się od leśniczówki Grzędy przez Orzechówkę, Tajenko, Śluzę Sosnowo dalej biegnie przez nadleśnictwa: Białobrzegi, Augustów, Płaska, Szczebra, Suwałki do Wigierskiego Parku Narodowego. Długość szlaku 246 km.

  • konno
  • długość: 246,0 km

Czerwony szlak z Polany Palenica do Wodogrzmotów Mickiewicza

Czerwony szlak z Polany Palenica do Wodogrzmotów Mickiewicza

Krótki i łatwy odcinek szlaku wiodący od parkingu na Palenicy Białczańskiej (982 m n.p.m.) do wodospadów na potoku Roztoka zwanych Wodogrzmotami Mickiewicza. Znajduje się w Tatrach Wysokich. Prowadzi Doliną Rybiego Potoku wzdłuż potoku Białka. W turystycznych szczytach bywa zatłoczony, ponieważ jest to najpopularniejszy szlak w Tatrach Polskich. Bywają dni, gdy drogę do Morskiego Oka pokonuje ponad 10 tysięcy turystów dziennie. Drogą jeżdżą wozy konne z turystami, które zatrzymują się dopiero na Włosienicy (ok. 7 km od Palenicy Białczańskiej). Ciekawostką jest, że po drugiej stronie [...]

Łódzki Szlak Konny Chróścin - Tyble

Łódzki Szlak Konny Chróścin - Tyble

Odcinek 31 prowadzi przez miejscowości z ośrodkami jazdy konnej i łączy się z krótkodystansowymi szlakami konnymi: „Wokół Chróścina”, „Wokół Mieleszynka” i „Wokół Sokolnik”. Na odcinku warto odwiedzić Chróścin i Bolesławiec - bogate w zabytki.

  • konno
  • długość: 24,9 km