Rudy - szlaki, przewodniki i artykuły

Czarny Szlak Uroczyska Buk, Podbiała węzeł szlaków - Rudy PKS

Czarny Szlak Uroczyska Buk, Podbiała węzeł szlaków - Rudy PKS

Szlak rozpoczyna się w Rudach w kolonii Podbiała przy szlaku "Okrężnym wokół Gliwic". Szlak jest dosyć krótki, ale wiedzie poprzez największe atrakcje Rud: zabytkową stację kolei wąskotorowej, cmentarz z kościołem Św. Magdaleny, park angielski, zespół klasztorno - pałacowy. Szlak da się przejść, jednak oznakowanie wymaga "odświeżenia"

  • nordic walking
  • pieszo, spacer
  • długość: 2,4 km

Czarny szlak rowerowy im. Jana Pawła II, Rudy - Stodoły przez Rybnik

Czarny szlak rowerowy im. Jana Pawła II, Rudy - Stodoły przez Rybnik

Wydaje się, że projektanci Szlaku chcieli wytyczyć go w taki sposób, aby rowerzyści podróżujący jego trasą poznali jak najwięcej ciekawych miejsc w Rybniku i jego okolicach. Trasa ta tworzy pętlę wokół Rybnika, po czym wiedzie do Rud, słynnych z pocysterskiego Zespołu Klasztorno – Pałacowego. Nie brakuje odcinków prowadzących przez tereny zielone, z których najdłuższym jest odcinek pomiędzy Ochojcem a Rudami. Fragment szlaku prowadzi również brzegiem Jeziora Rybnickiego. Trasa w sporej części biegnie przez tereny zabudowane, dając okazję poznania wielu zabytków Rybnika. Niewątpliwym [...]

spacetek leśny

spacetek leśny

popołudniowy wypadzik do lasu. na azoty i przez "pustynie" w las do leśnej drogi. potem na Młynki, Rydy wracamy do Puław. Pierwsza tegoroczna przejarzdżka z Magdą.