Wisełka - szlaki, przewodniki i artykuły

Ścieżka spacerowo - edukacyjna "Zatorek"

Ścieżka spacerowo - edukacyjna "Zatorek"

Ścieżka rozpoczyna się na parkingu leśnym w miejscowości Wisełka, początek i koniec są od siebie oddalone o około 100m. Uwaga jest wytyczona w jedną stronę, znak szlaku jest żółto-zielony, brak znaków skrętu, strzałek zatem trzeba na każdym skrzyżowaniu uważać by nie zabłądzić. Oznakowanie nie jest dobrze wykonane, powinno być uzupełnione, ostatni etap ścieżki nie jest zbyt uczęszczany - jest już trochę zarośnięty. Na tablicach umieszczonych przy ścieżce można dowiedzieć się sporo o lesie, jak i jego mieszkańcach. Nad jeziorem są pomosty dla wędkarzy.

Czarny szlak Wisełka (PKS nż) - Plaża Morska

Czarny szlak Wisełka (PKS nż) - Plaża Morska

Szlak od przystanku Wisełka PKS nż przez osiedle Obrońców Wybrzeża, następnie las do plaży. Uwaga, trzeba się poruszać tylko szlakiem (pod groźbą mandatu), ponieważ jest to teren Wolińskiego Parku Narodowego. Szlak krzyżuje się ze szlakiem czerwonym "Nadmorskim" E-9, można skręcić w prawo czeronym i nim łatwo dojść do latarni Kikut (około 350 m).

Czarny szlak Wisełka (PKS) - Plaża Morska

Czarny szlak Wisełka (PKS) - Plaża Morska

Szlak od przystanku Wisełka PKS przez centrum Wisełki, następnie lasem do plaży. Uwaga, trzeba się poruszać tylko szlakiem (pod groźbą mandatu), ponieważ jest to teren Wolińskiego Parku Narodowego.

Czerwony szlak pieszy z Świnoujścia do Żarnowca

Czerwony szlak pieszy z Świnoujścia do Żarnowca

Zwany szlakiem nadmorskim (fragment E9) To warto zobaczyć:w Świnoujściu:Port MorskiLatarnię MorskąMuzeum Rybołówstwa MorskiegoMuszlę koncertowąFort AniołaFort ZachodniChaty rybackie kryte trzciną (k. XVIII-XIX w.)Pomnik pilotów RAFKościoły: Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP, Kościół NMP Stella Maris, Kościół Chrystusa Króla, Neogotycki kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Międzyzdrojach:Promenadę gwiazdMoloZagrodę z żubramiMuzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku NarodowegoPark zdrojowyPlażęKościół św. Piotra Apostoław Dziwnowie:Most zwodzonyAleję Gwiazd SportuStary park [...]

Czerwona ścieżka spacerowa po Wolińskim Parku Narodowym

Czerwona ścieżka spacerowa po Wolińskim Parku Narodowym

To jest opis szlaku z pogrubieniem, kursywą i:wypunktowaniemodkropekalbo zwykły tekstem.A to kolejny akapit po "enterze":ilistanumerowanaDo pary mamy kolejny akapit z linkami do dziwnych adresów tylko po to by sprawdzić jak jest łamany tekst, np. http:trail.pl, www.trail.pl, trail.pl, http://trail.pl/admin/trails/plan-na-2016-05-25-27721/versions/27787/edit